ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,
El. p. savivaldybe@sakiai.lt
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 29931394
Šiandien apsilankė: 28506
Dabar naršo: 293

 

Naujienų prenumerata

Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas  
Planavimo dokumentai

Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARIUOMENĖ

 


„Marijampolės regiono integruota

teritorijų vystymo programa 2014-2020 m.“


 
 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

Naujienos
PIRMASIS ŠEIMOS TARYBOS POSĖDIS
2018-01-19

Sausio 17 d. į pirmąjį posėdį rinkosi Šakių rajono šeimų taryba. Šeimų taryba yra patariamasis, visuomeniniais pagrindais veikiantis organas. Šios tarybos tikslas  – padėti įgyvendinti savivaldybės funkcijas, kuriant šeimai palankią aplinką, stiprinti bendradarbiavimą tarp įstaigų ir institucijų, organizacijų. Į šeimų tarybą yra deleguoti asmenys iš nevyriausybinių organizacijų, visuomenininkai, savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės darbuotojai.

Posėdžio metu išrinkta tarybos pirmininkė – rajono savivaldybės tarybos narė, buvusi globėja Dinara Gudaitienė, pirmininko pavaduotoja – aktyvi visuomenininkė Aistė Sasnauskienė. Kitas posėdis numatytas 2018 m. kovo 6 d.

TELEVIZIJOS LAIDOJE – ŠAKIŲ GARBĖS PILIETĖ
2018-01-19

Sekmadienį, sausio 21 d. 8.30 val. per LRT televiziją kviečiame žiūrėti laidą, kurioje gerb. Zita Kelmickaitė lankysis pas Šakių Garbės pilietę, dailininkę gerb. Eleną Ruzgienę.

SĄJUNGOJE, KURIOJE VISI LYGŪS, NEGALI BŪTI ANTRARŪŠIŲ ŪKININKŲ
2018-01-18

Rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas. Susitikime su rajono savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu ir Žemės ūkio skyriaus vedėja Irena Žemaitiene buvo kalbama apie ūkininkų peticiją ir pritarta jos reikalavimams, kad tiesioginės išmoos nuo 2021 metų Lietuvos žemdirbiams būtų mokamos ne mažesnės kaip 2020 m. Europos Sąjungos tiesioginių išmokų vidurkis ir kad išmokos už žalinimą ir visų kitų naujai įvedamų aplinkosauginių BŽŪP elementų taikymą būtų vienodos visoje Europos Sąjungoje.

MERAS SUSITIKO SU JAUNAISIAIS SKAUTAIS
2018-01-17

Su rajono savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu susitiko skautų bendruomenės nariai iš Lukšių, Plokščių ir Slavikų. Lietuvos Respublikos Seimas 2018-uosius paskelbė Skautų judėjimo metais. Šios patriotiškumą ir pilietiškumą ugdančios bendruomenės nariai kartu su rajono vadovu ir jaunimo reikalų koordinatore Danute Jurgutiene aptarė bendradarbiavimo galimybes ir gražių jubiliejų įprasminimą.

SURENGTI TRADICINIAI VERSLO PUSRYČIAI
2018-01-16

 Sausio 16 d. savivaldybės posėdžių salėje įvyko tradiciniai Verslo pusryčiai. Jų metu rajono valdžios atstovams, verslo bendruomenei pristatyta Verslo plėtros strategija (moderatorius Ugnius Savickas), išklausyta pasiūlymų dėl SVVPF nuostatų pakeitimo, siejant tai su naujos strategijos įgyvendinimu.

KVIEČIAME SUSIPAŽINTI SU PAMINKLO PROJEKTU
2018-01-16

Sausio 19 d. 14 val. savivaldybės posėdžių salėje įvyks paminklo, skirto Lietuvos  valstybės atkūrimo šimtmečiui, projekto pristatymas. Dalyvaus paminklo projekto autorius skulptorius Mindaugas Šnipas.

Kviečiame dalyvauti norinčius susipažinti su paminklo projektu, išreikšti nuomonę.

LANKĖSI ŽYDŲ ŽUDYNIŲ VIETOSE
2018-01-12

Rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis su Izraelio ambasadoriumi Amir Maimon ir kaimyninės Vilkaviškio savivaldybės meru Algirdu Neiberka apsilankė Baltrušiuose vykusių žydų žudynių vietose, aptarė jų tinkamo sutvarkymo ir paženklinimo galimybes. Pasak rajono vadovo, atmintis gyva. Simboliška, kad šiandien mums minint savo Laisvės gynėjų dieną, prisiminti ir mūsų tautiečiai, kurie tos laisvės ryto nesulaukė.

AČIŪ UŽ IŠKOVOTĄ LAISVĘ
2018-01-12

Lenkdamas galvą prieš savo gyvybę ant laisvės altoriaus sudėjusius mūsų tautiečius, sveikinu šiandien visus dar tikinčius laisve ir gerbiančius kiekvieno prigimtinę teisę naudotis jos teikiamomis galimybėmis.

Būkime verti Laisvės!

Pagarbiai 

Edgaras Pilypaitis, rajono savivaldybės meras

„LIETUVAI 100– SVEIKAS, MAŽYLI“
2018-01-12

Sausio 11 d. startavo akcija „Lietuvai 100– Sveikas, mažyli“. Ją minint Lietuvos valstybingumo šimtmečio metus organizuoja asociacija „Padedu augti“ kartu su „Kūdikio dienoraščiu“ ir Lietuvos savivaldybių asociacija. Organizatoriai kviečia visus Llietuvos žmones prisidėti bei megzti valstybės vėliavos spalvų kojinytes Lietuvos mažiausiems, gimusiems 2018-aisiais. Tikimasi, kad akcijos metu bus numegzta apie 32 000 porų kojinių. Kojinyčių pėdutės ilgis apie 9–10 cm, pageidautini siūlai – vilna, merino vilna. Spalvos: Lietuvos valstybės simbolio – trispalvės vėliavos (gali būti išmegzta vėliava ant auliuko). Kojinytes siųsti asociacijai „Padedu augti“, Radvilėnų pl. 1B, Kaunas 50264, el. p. info@padeduaugti.lt; 

ATMINTIS GYVA
2018-01-11

Sausio 12 dieną rajono savivaldybės administracijos darbuotojai rinkosi prie rajono savivaldybės pastato. Pradėdami švęsti Laisvės gynėjų dieną, prie savivaldybės jie pražydino neužmirštuolių pievą, paliudydami, kad atmintis gyva. Susirinkusius pasveikino rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. Buvo sugiedotas himnas, iškelta Valstybės vėliava. Ryte savivaldybės pastato languose sužibo žvakelės.

SUSITIKIME PREZIDENTŪROJE APTARTAS DIDESNIS SAVIVALDYBIŲ DĖMESYS EMIGRANTAMS
2018-01-11

Sausio 10 d Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su šalies merais aptarė, kaip padėti iš emigracijos grįžtantiems mūsų šalies piliečiams ir kaip paskatinti jų sugrįžimą. Šiame susitikime dalyvavo ir Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis.

PRIVALU DEKLARUOTI SAVO GYVENAMĄJĄ VIETĄ
2018-01-10

Informuojame, kad šalpos ir valstybinių pensijų (pirmojo ir antrojo laipsnio, nukentėjusiųjų, mokslininkų), slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinių kompensacijų gavėjai, kurie anksčiau buvo deklaravę gyvenamąją vietą „prie savivaldybės“, norėdami, kad ir toliau nepertraukiamai gautų šias išmokas, per pirmuosius tris šių metų mėnesius, t. y. iki kovo mėn. pabaigos, privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą arba kreiptis į seniūniją dėl įtraukimo į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.

SAUSIO 13-OSIOS DIENOS RENGINIAI RAJONE
2018-01-08
 
PADĖKA UŽ DALYVAVIMĄ SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI SAVAITĖJE
2018-01-08

Rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis gavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentės dr. Vilijos Lukošūnienės padėką. Joje rašoma: „2017 m. lapkričio 20-26 dienomis Lietuvoje vyko aštuonioliktoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi galia ir žavesys“. Jos idėja buvo apžvelgti ir aptarti, kokią įtaką mokymasis daro suaugusio žmogaus profesinei veiklai ir asmeniniam gyvenimui, kokie mokymai yra veiksmingiausi, kur slypi mokymosi patrauklumas. Savaitės metu daugiau kaip 250 šalies įstaigų, organizacijų organizavo per 700 įvairaus pobūdžio renginių, kurių metu vyko diskusijos, pašnekesiai, praktiniai užsiėmimai kūrybinėse diskusijose, sveikatingumo pratybos ir pan. Mokymosi savaitės renginių programą galima rasti www.lssa.smm.lt

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad Šakių rajono pedagoginė psichologinė tarnyba aktyviai dalyvavo 2017 m. Savaitės judėjime. Nuoširdžiai dėkojame už Savaitės idėjos palaikymą, buvimą kartu ir tikimės ateityje tokio pat abiem pusėm naudingo bendradarbiavimo“.

KALENDORIUS – DOVANA ATKURTOS VALSTYBĖS ŠIMTMEČIUI
2018-01-06
Archyvas
Aktualijos
SPEKTAKLIS NEĮVYKS DĖL AKTORIŲ LIGOS
2018-01-19

Dėl Veliuonos vaikų ir jaunimo poezijos studijos dalyvių ligos, spektaklis Plokščių mokykloje-daugiafunkciame centre sausio 19 d. (penktadienį) neįvyks.

RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIO, VYKSIANČIO 2018 M. SAUSIO 26 D. 10.00 VAL., DARBOTVARKĖ
2018-01-18

Komitetų posėdžių darbo laikas:

Sausio 23 d. (antradienį) 10.00 val. Ūkio ir verslo komitetas;

Sausio 23 d. (antradienį)  14.00 val. Švietimo, sveikatos, kultūros ir socialinių reikalų komiteto posėdis;

Sausio 24 d. (trečiadienį) 14.00 val. Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdis.

VAIZDO KLIPAS, SKIRTAS PSICHOLOGINĖS IR SOCIALINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ VIEŠINIMUI
2018-01-18

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, įgyvendindamas Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamą projektą „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų, socialinė integracija“, parengė vaizdinę medžiagą psichologinės ir socialinės reabilitacijos paslaugų viešinimui. Šio vaizdo klipo tikslas – didinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problemų, priklausomybės ligų turinčių asmenų, jų artimųjų ir kitų suinteresuotų asmenų informuotumą apie reabilitacijos metu teikiamas paslaugas bei pagalbą, esant poreikiui, skatinti juos kreiptis pagalbos į licencijuotas reabilitacijos bendruomenes. 

Nuoroda į vaizdo klipą:

https://www.youtube.com/watch?v=5C8saYF_B98

FORUMAS „ŽMONĖS, KURIE SUKŪRĖ LIETUVĄ“
2018-01-18

NESUMOKĖJUSIEMS ŽEMĖS MOKESČIO – VMI PRIMINIMAS
2018-01-16
Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad gyventojams, iki šiol nesumokėjusiems žemės mokesčio, mokesčių administratorius išsiuntė priminimus. Pranešimai siunčiami per sistemą Mano VMI (https://www.vmi.lt/manovmi/), vėliau – klasikiniu paštu. Žemės mokesčio dar nesumokėjo 839 Šakių rajono savivaldybės gyventojai. Jie turėtų papildyti biudžetą kiek didesne nei 26,3 tūkst. eurų suma.
KVIEČIA DEŠIMTOJI KONTAKTŲ MUGĖ
2018-01-16

Lietuvos Respublikos finansų ministerija kviečia dalyvauti dešimtojoje Kontaktų mugėje. Europos Sąjungos fondų projektų Kontaktų mugė skirta stiprinti ir motyvuoti augančią 2014-2020 m. periodo ES investicijomis finansuojamų projektų vykdytojų bendruomenę, skatinti ją keistis patirtimi, aptarti projektų įgyvendinimo metu kylančias problemas ar ieškoti jų sprendimo būdų. Renginio metu vyks ne tik ES investicijų projektų paroda ir patirtimi dalinsis savo projektus įgyvendinančios įmonės – rūpimus klausimus patys galėsite užduoti ir Lietuvos verslo paramos agentūrai, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“, Viešųjų investicijų plėtros agentūrai ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrai. Kontaktų mugė vyks 2018 m. vasario 5 d., pirmadienį, 13 val. „Radisson Blu“ viešbutyje (Konstitucijos pr. 20, Vilnius).  Registracija vyksta iki 2018 m. sausio 29 d. internete https://goo.gl/Bp68JL  arba el. paštu kontaktumuge@ideaprima.lt

Daugiau informacijos rasite www.esinvesticijos.lt/lt/renginiai/kontaktumuge

ZYPLIŲ DVARE – RITOS MOCKELIŪNIENĖS DARBŲ PARODA
2018-01-16

Sausio 17 d. 16 val. Zypių dvare atidaroma Ritos Mockeliūnienės fotografijos ir tekstilės darbų paroda „It šilko suknia gėlėta švelnumas dienos“ atidarymas.

APLANKYKIME NAUJAS ZANAVYKŲ MUZIEJAUS PARODAS
2018-01-16

 

BŪKIME ATSARGŪS ANT LEDO
2018-01-15
ŠAKIŲ RAJ. SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA ORGANIZUOJA NEMOKAMUS SVEIKATINIMO UŽSIĖMIMUS
2018-01-15
PETICIJA: „SĄJUNGOJE, KURIOJE VISI LYGŪS, NEGALI BŪTI ANTRARŪŠIŲ ŪKININKŲ“
2018-01-15
BIRUTĖS DANIELIENĖS NAUJOS POEZIJOS KNYGOS PRISTATYMAS
2018-01-12

Sausio 19 d. 13 val. Šakių viešojoje bibliotekoje – Knygos garbinimo šventė. Programoje: grupė „Mėlynosios paukštės“ pristato Birutės Danielienės poezijos knygą „Sidabro tiltai“. Dalyvauja knygos autorė B. Danielienė, dainų atlikėjai Inesa Bagdanavičienė, Arūnas Danielius, Šakių TAU moterų ansamblis (vad. V. Bosaitė).

ZYPLIŲ DVARE – RIMANTĖS PODERYTĖS KONCERTAS
2018-01-12
ŠAKIŲ „ŽIBURIO“ GIMNAZIJA – BAZINĖ MOKYKLA
2018-01-09

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. AT-14 2018 m. pagrindinės ir pakartotinės brandos egzaminų sesijų bazine mokykla paskirta Šakių „Žiburio“ gimnazija.

KVIEČIAME Į MOKYMUS
2018-01-08

Informuojame, kad š. m. sausio 11 ir sausio 16 dienomis nuo 9.00 val. Šakių seniūnijos patalpose (Bažnyčios g. 10 / Vytauto g. 12, Šakiai, II aukštas) vyks darbuotojų saugos ir sveikatos mokymai.

 Atvykstant su savimi reikia turėti: nuotrauką (3x4); seną darbuotojų saugos ir sveikatos pažymėjimą.

 Smulkesnė informacija teikiama tel.: +37068656475, +37067504419.

Archyvas
Renginiai
Gyvas ,,Auksinio proto‘‘ žaidimas
2018-01-23 19:00
Renginio vieta:  Zyplių dvaras
Istorijos skaitymai. Septyni. (Lietuvos 100-mečiui)
2018-01-24 08:50
Renginio vieta:  Plokščių mokykla daugiafunkcis centras
Kino filmas ,,Klasės susitikimas. Berniukai sugrįžta!”
2018-01-24 14:00
Renginio vieta:  Paluobių mokykla-daugiafunkcis centras
Kino filmas „ Klasės susitikimas“
2018-01-24 18:00
Renginio vieta:  Šakių KC
Kino filmas „ Klasės susitikimas“
2018-01-24 20:00
Renginio vieta:  Šakių KC
Pusiaužiemio šventė
2018-01-25 18:00
Renginio vieta:  Briedžių LS
Susitikimas su istorikais. Kino filmas apie Signatarą S. Banaitį
2018-01-25 18:00
Renginio vieta:  Šakių KC
Šakių 2018 metų kalendoriaus pristatymas
2018-01-26 16:00
Renginio vieta:  Griškabūdžio KC
Jaunimo vakaras
2018-01-26 18:00
Renginio vieta:  Plokščių mokykla daugiafunkcis centras
Tradicinis kapelų sambūris „Su barsuku ant kito šono“
2018-01-27 15:00
Renginio vieta:   Gelgaudiškio KC
Diskoteka
2018-01-27 21:00
Renginio vieta:  Griškabūdžio KC
Gitaristų koncertas
2018-01-28 15:00
Renginio vieta:  Gerdžiūnų LS
Gyvas ,,Auksinio proto‘‘ žaidimas
2018-01-30 19:00
Renginio vieta:  Zyplių dvaras
Istorijos skaitymai. Aštuoni. (Lietuvos 100-mečiui)
2018-01-31 08:50
Renginio vieta:  Plokščių mokykla daugiafunkcis centras
Algirdo Pupkevičiaus fotografijos parodos „ Ugnies šokis” atidarymas
2018-01-31 15:00
Renginio vieta:  Griškabūdžio KC

             
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: savivaldybe@sakiai.lt Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.