ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,
El. p. savivaldybe@sakiai.lt
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 18184641
Šiandien apsilankė: 133645
Dabar naršo: 1260

 

Naujienų prenumerata

Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas  
Planavimo dokumentai

Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARIUOMENĖ

 


„Marijampolės regiono integruota

teritorijų vystymo programa 2014-2020 m.“


 
 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

Naujienos
DAILININKŲ PLENERO „KALBANTI ŽEMĖ“ DALYVIAI SUSITIKO SU SAVIVALDYBĖS MERU
2017-07-26

Liepos 28 d. 18 val. Gelgaudiškio  dvare - tarptautinio dailininkų plenero „Kalbanti žemė” darbų parodos atidarymas. Išvakarėse menininkai, lydimi projekto kuratorės, savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus  vyriausiosios specialistės Aurelijos Papievienės, lankėsi Rotušėje, susitiko su rajono savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu, pakvietė jį ir savivaldybės administracijos darbuotojus į parodos atidarymą Gelgaudiškyje.

VARĖNOJE - „GRYBŲ ŠVENTĖ 2017“
2017-07-26

2017 m. rugsėjo 23 d. Varėnoje tradiciškai organizuojama „Grybų šventė 2017“. Šventės tema „Oi, ant kalno, ant aukštojo“, kuri yra skirta Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams. Šventės metu bus surengtas Grybavimo čempionatas Varėnos rajono savivadybės mero Algio Kašėtos taurei laimėti. „Maloniai kviečiame prisijungti prie šimtamečių Varėnos krašto tradicijų puoselėjimo ir dalyvauti Grybavimo čempionate bei šventėje“, - sako organizatoriai. Su Grybavimo čempionato taisyklėmis galima susipažinti Varėnos savivaldybės interneto svetainėje (www.varena.lt).

SKATINS SUGRĮŽTI Į LIETUVĄ
2017-07-25

Vyriausybės kanceliarija organizuoja apdovanojimus „Kryptis Lietuva“ ir kviečia visuomenę teikti iniciatyvas, kuriomis užsienio lietuviai skatinami sugrįžti ir dirbti Lietuvoje arba jiems padeda lengviau integruotis sugrįžus po daugelio metų, praleistų svetur. Apdovanojimuose kviečiamos dalyvauti biudžetinės ir viešosios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, verslo įmonės ir privatūs asmenys. 

PORTUGALIŠKŲ DAINŲ MAGIJA
2017-07-23

Liepos 29 d. 18 val. Šakių evalngelikų liuteronų bažnyčioje - portugališkų dainų magija „FADO spindulys“.

„Beatričės vasarų“ festivalyje koncertuos ypatingų simpatijų sulaukusi jauniausia fado žvaigždė – Mara Pedro. Po savo pasirodymo Vilniuje, vos per porą metų, ji apkeliavo pusę pasaulio, ruošia naują albumą ir prisipažįsta nepaprastai pasiilgusi mūsų šalies: „Fado neįmanoma apibūdinti. Tai – gyva, nuolat kintanti žmogaus sielos muzika. Ją reikia pajusti. O jūs jaučiate. Niekur kitur nepatyriau tokios bendrystės su klausytojais, todėl man nepaprastai gera koncertuoti Lietuvoje.“ Po tokio nuoširdaus prisipažinimo, belieka tik laukti koncerto, nukelsiančio į bekraštį jausmų vandenyną… Programoje fado kompozicijos.

Bilieto kaina 6 Eur. Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre „Jaunystė“ ir 1 val. prieš koncertą

DVIRAČIAIS - Į KAIMYNINĘ LENKIJĄ
2017-07-20

Penktadienį grupė dviratininkų surengė dviračių žygį į kaimyninę Lenkiją, į Geldapės mieste vykstančią šventę. Žygis, kuris vyks liepos 21-24 dienomis, organizuojamas įgyvendinant Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos projektą „Draugystės parkai-2”. Projekto ir organizatorių lėšomis finansuojama žygio dalyvių apgyvendinimas, maitinimas ir palydėjimas bei žygio atributika. Žygeivius išlydėjo ir gero kelio palinkėjo rajono meras Edgaras Pilypaitis, į Geldapę išvyko ir rajono savivaldybės tarybos narys Antanas Burkšaitis, administracijos Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas, savivaldybės administracijos specialistai.

ŠAKIUOSE - ENERGETIKOS VICEMINISTRO VIZITAS
2017-07-19

Rajono savivaldybėje lankėsi energetikos viceministras Egidijus Purlys. Svečias susitiko su savivaldybės vadovais, skyrių vedėjais, įmonių vadovais. Viceministras papasakojo apie svarbiausius ministerijos darbus, įgyvendinamus projektus, atsakė į rajono vadovų klausimus. Priekaištų ESO (energijos skirstymo operatoriui) turėjo ir valdžios atstovai, ir rajono ūkininkai, ir individualūs vartotojai.

GRAŽUS ŠIMTUKŲ DERLIUS
2017-07-11

Rajono abiturientai vis pildo šimtukų aruodą - pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Demeniaus, 16-kos Šakių „Žiburio“ ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijų gimnazistų brandos egzaminai įvertinti šimtu balų. Pasidžiaukime kartu su gimnazistais.   „Žiburio“ gimnazija: Andrius Bendoraitis - anglų kalba, matematika, informacinės technologijos; Justas Dėnas - matematika; Povilas Juškaitis - matematika; Karolis Bacevičius - matematika; Modestas Matusevičius - matematika, chemija; Dominykas Staugaitis - anglų kalba; Justė Stulgaitytė - anglų kalba; Erikas Šuopys - anglų kalba; Agnė Moleikaitytė - lietuvių kalba ir literatūra; Gabrielė Venskaitytė - matematika.

Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija: Emilija Andriukaitytė - anglų kalba; Agnė Vabalaitė - anglų kalba, matematika.

TAUTINĖ GIESMĖ SKAMBĖJO ANT RAJONO PILIAKALNIŲ
2017-07-10

Minint Valstybės dieną, liepos 6-ąją, Lietuvos himnas buvo giedamas ant šimto šalies piliakalnių. Šakių rajono savivaldybėje tautinė giesmė skambėjo ant Sudargo, (Sudargo sen. ), Žemosios Panemunės (Kriūkų sen.) ir Mikytų (Lekėčių sen. ) piliakalnių.

Į pasirengimą Šimtmečio šventei aktyviai įsitraukė ir Šakių rajono savivaldybė, ragindama seniūnijas kartu su bendruomenėmis dalyvauti šioje reikšmingoje šventėje. Teikta informacija, rengti savivaldybės atsakymai į raštus dėl šios šventės minėjimo vietų.

Gaila, kad svarbiausių Valstybės dienos minėjimo renginių plane 21.00 val. numatyta laida „Tegul skamba „Tautiška giesmė“ aplink pasaulį nuo 100 Lietuvos piliakalnių“, taip ir neparodė nė vieno Valstybės dienai skirto renginio  ne tik Šakių rajone, bet ir visoje Suvalkijoje. O  rajone Valstybės dieną minėjome iškiliai ir įspūdingai -giedamos Tautiškos giesmės aidas nuo  aukštų Sudargo, Žemosios Panemunės piliakalnių buvo girdimas ir anapus Nemuno, kur anuomet buvęs Žemaitijos kraštas.

SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ PASITARIME - AKTUALŪS KLAUSIMAI
2017-07-10

Birželio 30 d. Šakių rajono savivaldybės administracijos verslo informacijos centre vyko socialinių darbuotojų susirinkimas. Susirinkimą pradėjo Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė, pasveikindama Gelgaudiškio seniūnijos socialinio darbo organizatorę Ilona Šeflerienę su naujomis savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigomis.

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS MERO SVEIKINIMAS
2017-07-09

Rajono savivaldybės merą Edgarą Pilypaitį su Šakių miesto švente pasveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. „Nuoširdžiai sveikinu Jus su Šakių miesto švente. Ši daugelio laukiama diena - tai ne tik pasibuvimas šventiniame šurmulyje, bet ir puiki galimybė pasidžiaugti pasiekimais. Jūsų krašto žmonės garsėja savo darbštumu, o tie, kurie moka gerai dirbti, geba ir iš širdies džiaugtis. Tad linkiu Jums ir visiems Šakių rajono žmonėms linksmų šventės akimirkų, įdomių renginių ir puikios nuotaikos. Būkite laimingi, gyvendami savo krašte“,- rašoma sveikinime. 

SAVIVALDYBĖS MERO SVEIKINIMAS VALSTYBĖS DIENOS PROGA
2017-07-04

Liepos 6-ąją minėsime Valstybės dieną – suvienytos Lietuvos valdovo, kunigaikščio Mindaugo karūnavimo šventę.  Tai vienijanti, sutelkianti ir kelianti pasididžiavimą diena. Semkimės stiprybės iš Tėvynės praeities, branginkime Lietuvą, kurioje gyveno mūsų protėviai, kurioje gyvename ir mes.

Švęskime ir didžiuokimės savo Valstybe, būkime vieningi, kurkime Valstybę jos piliečių labui ir naudai. Mylėkime savo Tėvynę kaip savo namus.  

Pagarbiai

Savivaldybės meras  Edgaras Pilypaitis

MES MYLIME ŠAKIUS
2017-07-04

Artėjančiai Šakių miesto šventei pasirengusi ir rajono savivaldybės administracija.

PIRMIEJI VERSLO PUSRYČIAI
2017-06-30

2017 m. birželio 30 d. rajono savivaldybės meras, mero pavaduotojas, administracijos direktorius, direktoriaus pavaduotoja susitiko su Šakių rajono verslo bendruomene aptarti verslo klausimus.

Baldų gamintojos "Laukva" direktorė L.Valaitienė mano, jog norint, kad darbo jėga atitiktų rajono verslininkų prioritetus, jaunimą reikia rengti jau mokykloje. Tam pritarė ir daugelis susitikime dalyvavusių verslininkų, kurių šį kartą susirinko 20.
Taip pat L.Valaitienė išsakė, kad V.Kudirkos g. 24 yra patalpos, tačiau nėra infrastruktūros. Nėra pakankamo vandens kiekio iki įmonės. Taip nesudaromos palankios sąlygos verslui funkcionuoti. Nėra gerų sąlygų verslui vykdyti. Jeigu savivaldybės požiūris būtų toks, kad jūs tik plėskitės, mes sukursime saugesnes ir palankesnes sąlygas kurtis.
Savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio nuomone mokyklose projektinės veiklos valandos turi būti išnaudojamos amato ugdymui, o ne ekskursijoms.
J.Dainelis mano, kad organizuojant viešuosius pirkimus turėtų būti vykdoma apklausa ir tarp rajono verslininkų, o ne vien orientuotis į tam tikrus laimėtojus, kurie kainą pasiūlo 3 kartus brangesnę.
J.Palukaitis įmonės "Moba" vadovas akcentavo, kad skirstant prioritetus, kokius darbus daryti pirmiau, verslui nuo to būtų tik geriau.
Savivaldybės meras pristatė, kad yra rengiamas 2018-2024 metų strateginis planas į kurio svarstymą rekomendavo įsitraukti kuo aktyviau ir taip sudėlioti prioritetus.
Tokie Verlo bendruomenės susitikimai planuojami ir dažniau. Nutarta, jog reikėtų rinktis vieną kartą per ketvirtį. Tiksli data bus numatyta vėliau.

RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIO METU IŠRINKTA ASDMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA, NUSTATYTI ŽEMĖS MOKESČIŲ TARIFAI
2017-06-29


2017 m. birželio 29 d. vyko rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 35 klausimai (iš jų 32 priimti).
Sudarius balsų skaičiavimo komisiją ir patvirtinus slapto balsavimo biuletenio pavyzdį buvo vykdoma slapto balsavimo procedūra. Po balsavimo procedūros balsams pasiskirsčius „už“ – 16, „prieš“ – 5 savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja išrinkta Ilona Šeflerienė.

Archyvas
Aktualijos
Šakių rajono gyventojų dėmesiui!
2017-07-28

Dėl  Gimnazijos g. Šakių mieste vykdomų sprogmens neutralizavimo darbų nepatogumų patiriantys gyventojai gali kreiptis į rajono savivaldybės administracijos specialistę Aušrą Bajerčiūtę tel. Nr. 8 686 83337.

Evakuoti gyventojai gali vykti į Šakių vaikų darželį "Klevelis", kur bus suteikta galimybė gauti geriamojo vandens, pailsėti, kol paaiškės daugiau informacijos.

RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIO, VYKSIANČIO 2017 M. LIEPOS 28 D. 10.00 VAL., DARBOTVARKĖ
2017-07-26

Komitetų posėdžiai:

Liepos 24 d. (pirmadienį) 14.00 val. Švietimo, sveikatos, kultūros ir socialinių reikalų komiteto posėdis;

Liepos 25 d. (antradienį) 10.00 val. Ūkio ir verslo komiteto posėdis;

Liepos 26 d. (trečiadienį) 14.00 val. Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdis.
 

VYKS SPAUDOS KONFERENCIJA
2017-07-25

Liepos 28 dieną (penktadienį) 14 valandą savivaldybės tarybos posėdžių salėje organizuojama savivaldybės vadovų spaudos konferencija. Kviečiame žurnalistus aktyviai dalyvauti. 

ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA SKELBIA ATRANKĄ PAKAITINIO VAIKO TEISIŲ APSAUGOS SKYRIAUS VYRIAUSIOJO SPECIALISTO PAREIGOMS UŽIMTI
2017-07-25
JUODOSIOS KERAMIKOS PASLAPTYS KIDULIŲ DVARE
2017-07-24
ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ PERKA GYVENAMĄSIAS PATALPAS
2017-07-24
KVIEČIA GELGAUDIŠKIO DVARO AMATŲ CENTRAS
2017-07-23

Rugpjūčio 7-14 d. Gelgaudiškio dvaro amatų centre - Meno receptas IV. Programa:

VIRŠYTAS BIUDŽETO SURINKIMO PLANAS
2017-07-21

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad Šakių rajono savivaldybės biudžeto surinkimo planas 2017 m. I pusmetį ne tik įvykdytas, bet ir 8,7 proc. viršytas. Į Šakių rajono savivaldybės biudžetą surinkta 7 112,6 tūkst. eurų pajamų, t. y. gauta 570 tūkst. eurų daugiau nei planuota. Taip pat viršytas Gyventojų pajamų mokesčio (toliau - GPM) surinkimo planas: GPM pajamų gauta 6 048,1 tūkst. eurų - 427 tūkst. eurų (7,6 proc.) daugiau nei buvo planuota. 

RENGINIAI ZYPLIŲ DVARE
2017-07-20

Liepos 24-29 dienomis Zyplių dvare vyks kasmetinis tautodailininkų pleneras-stovykla „Zyplių žiogai 15“. Plenero atidarymas liepos 24 d. 13 val., užbaigimas - liepos 29 d. 13  val. Renginio organizatoriai; Šakių tautodailininkų bendrija „Dailius“ ir Lukšių kultūros centras.

Liepos 29 d. 16 val. Zyplių dvare Pažaislio muzikos festivalio renginys, skirtas Reformacijos 500-osioms metinėms paminėti. Dalyvauja ansamblis INTERNATIONAL:

Povilas Syrrist-Gelgota (altas, Lietuva-Norvegija); Toril Syrrist-Gelgota (violončelė, Norvegija); Roman Reznik (fagotas, Ukraina); Delphine Constantin (arfa, Prancūzija), vokalas Asta Krikščiūnaitė (sopranas).

Bilieto kaina 5 Eur.

ATLIEKŲ APDOROJIMO ĮRENGINIŲ DARBO SPRAGAS TEKS AIŠKINTIS IR TEISMUOSE
2017-07-17

Atliekų tvarkymas yra viena svarbiausių ekologijos, globalios aplinkosaugos, sveikos ir saugios žmonių buities  sąlygų. Deramai tvarkydami atliekas sprendžiame ne tik dabarties, bet ir ateities kartų aplinkosaugos problemas. Europos Sąjunga atliekų tvarkymui skiria  ne tik itin didelį dėmesį, bet ir daug lėšų. Su ES struktūrinių fondų parama ir Marijampolės regione sukurta bei nuolat plečiama atliekų tvarkymo sistema: visiems gyventojams ir  įmonėms sudarytos sąlygos atliekas rūšiuoti ir perduoti tvarkyti,  pastatytas šiuolaikiškas regioninis sąvartynas, uždaryti senieji, ekologijos reikalavimų neatitikę sąvartynai, įrengtos žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės. 

GYVENTOJAI KVIEČIAMI PASINAUDOTI JAUNIMO KŪRYBOS IR SPORTO CENTRO TEIKIAMA PASLAUGA
2017-07-16

UAB „Šakių šilumos tinklai“ informavo, kad dėl planuojamų profilaktinių darbų liepos 10-28 dienomis Šakių mieste bus išjungtas karštas vanduo.  Gyventojai darbo dienomis kviečiami pasinaudoti Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre esančiais dušais. Paslaugos kaina - vienas euras, užsukti į centrą galima nuo 8.00 iki 20.00 valandos.

NUTRAUK PVM SUKČIAVIMO „GRANDINES“ – ĮSITIKINK SAVO VERSLO PARTNERIŲ SĄŽININGUMU
2017-07-14

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Kauno AVMI) informuoja apie naują iniciatyvą, kuria  siekiama suteikti pagalbą sąžiningiems mokesčių mokėtojams, apsisaugant nuo netyčinio įsitraukimo į sukčiavimo PVM  srityje tikslais vykdomus sandorius ir paskatinti verslo visuomenę bendradarbiauti su mokesčių administratoriumi, atskleidžiant minėtus piktnaudžiavimus. Nuo šiol Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) interneto svetainėje, adresu http://www.vmi.lt/cms/pvm-sukciavimas  galima rasti naudingą informaciją, kuri padės atpažinti daugiausiai išplitusius sukčiavimo PVM srityje būdus,  suteiks žinių, kaip ir kokiomis priemonėmis galima bandyti įsivertinti savo esamus ar būsimus verslo partnerius.

PARAMA NEĮGALIUS VAIKUS AUGINANČIOMS ŠEIMOMS
2017-07-12

Šakių rajono savivaldybės administracijos Socialinės  paramos skyrius informuoja, kad 2017 m. liepos 5 d. patvirtintas Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašas. Apraše numatytas lėšų, skirtų neįgalių vaikų būstams pritaikyti, paskirstymas savivaldybėms 2017 m. Iš viso Šakių rajono savivaldybei skirta 7384, 87 Eur.

AKTUALI INFORMACIJA PARDAVUSIEMS MEDIENĄ
2017-07-11

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad iki liepos 15 d. visi miško valdytojai turi deklaruoti ir sumokėti privalomuosius 5 proc. atskaitymus į valstybės biudžetą iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomuose miškuose, taip pat už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką. Tai aktualu gyventojams, kurie pardavė medieną ar nenukirstą mišką ir gavo pajamų šių metų pirmajame pusmetyje. Juridiniai asmenys šį mokestį moka kas mėnesį, iki kito mėnesio 15 d.

INFORMACIJA DĖL LICENCIJŲ VERSTIS MAŽMENINE PREKYBA ALKOHOLINIAIS GĖRIMAIS GALIOJIMO SUSTABDYMO
2017-07-04
Archyvas
Renginiai
Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare/ DŽIAZO KONCERTAS
2017-07-28 19:00
Renginio vieta:  Gelgaudiškio dvaras
Edukacinė, kūrybinė stovykla „Padovanok dvarui langus“
2017-07-29 11:00
Renginio vieta:   Kidulių dvare
Pažaislio muzikos festivalio koncertas
2017-07-29 16:00
Renginio vieta:  Zyplių dvaras
Kriūkų miestelio šventė
2017-07-29 18:00
Renginio vieta:  Kriūkai
Muzikinio fontano vakaras
2017-07-29 21:30
Renginio vieta:  Sintautų KC aikštėje

             
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: savivaldybe@sakiai.lt Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.