ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,
El. p. savivaldybe@sakiai.lt
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 30947973
Šiandien apsilankė: 11431
Dabar naršo: 295

 

Naujienų prenumerata

Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas  
Planavimo dokumentai

Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARIUOMENĖ

 


„Marijampolės regiono integruota

teritorijų vystymo programa 2014-2020 m.“


 
 
 
 
 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

Naujienos
ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ PRISIDĖS PRIE GAMTOS IŠSAUGOJIMO AKCIJOS „ŽEMĖS VALANDA“
2018-03-21

Šiandien klimato kaitos požymius tikriausiai yra pastebėjęs kiekvienas žmogus. Besiplečiantys taršos mastai, didėjantis oro užterštumas – tai veiksniai, kurių atsiradimą sąlygoja atsakingo elgesio stoka, dėl ko kyla vidutinė oro temperatūra, išauga audrų ar sausrų pavojus. Džiugu tai, kad Lietuvoje klimato kaitos grėsmę pradeda suvokti vis daugiau piliečių, nepaisant to, jog gyvename mažoje šalyje, kurioje iš pažiūros atrodytų, kad prioritetas visų pirma turėtų būti skiriamas ekonominių iššūkių sprendimams.

KVIEČIAME PASIRAŠYTI LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO 100-MEČIO DEKLARACIJĄ
2018-03-21

Minėdamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Lietuvos Respublikos Seimas kviečia visus savo parašu pritarti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio deklaracijai. Šimtmečio deklaracija buvo priimta vasario 15 d. iškilmingame minėjime Seime, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Deklaraciją pasirašė iškilmingo minėjimo dalyviai. Deklaracijoje pažymima, kad „Lietuva, būdama NATO ir Europos Sąjungos narė, yra tinkamai pasirengusi ginti Vasario 16-osios Akto idealus – kurti ir puoselėti „nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje“, taip pat reiškiamas tikėjimas, „kad ir ateinančių šimtmečių valstybės kūrėjų kartos puoselės tas pačias vertybes, kuriomis gyveno Vasario 16-osios bei Kovo 11-osios Aktų signatarai: tikėjimą savo valstybe, valią veržtis į priekį ir atsakomybę kurti gerovę visiems“.

KONFERENCIJA „SVEIKATOS PRIEŽIŪRA BE KORUPCIJOS“
2018-03-20

Kovo 19 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko konferencija „Idėja Lietuvai: sveikatos priežiūra be korupcijos“. Konferencijoje pranešimus skaitė ir aktualiomis antikorupcinės politikos temomis sveikatos priežiūros sektoriuje diskutavo Seimo nariai, Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos medicinos studentų asociacijos, Jaunųjų gydytojų sąjungos, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Nacionalinės antikorupcijos asociacijos, Lietuvos pacientų atstovų organizacijos atstovai.

SEIME SURENGTA KONFERENCIJA APIE ĮVAIKINIMĄ IR GLOBĄ
2018-03-20

 Kovo 19 d. Šakių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių vedėjos Leonora Pocevičiūtė ir Rūta Lebedžinskienė dalyvavo LR  Seime, konferencijoje „Įvaikinimas ir globa: ar įstatymai atitinka realius poreikius?”. Seminare su  vaiko globos ir įvaikinimo naujovėmis 2018 m. supažindino SAD viceministrė Vilma Augienė.    Bendras globojamų (rūpinamų) vaikų skaičius Lietuvoje – 8870.  Globojami (rūpinami) vaikai šeimose – 5592, globėjų (rūpintojų) šeimos – 4369, iš jų vaiko giminaičiai – 2991, artimieji giminaičiai – 2153. Šeimynose globojami (rūpinami) vaikai – 435; institucijose globojami (rūpinami) vaikai – 2830, iš jų 84 bendruomeniniuose vaikų globos namuose - 490 vaikai.

PRASIDĖJO GYVENTOJŲ PAJAMŲ IR TURTO DEKLARAVIMAS
2018-03-19
ĮVYKO RAJONO VERSLO TARYBOS POSĖDIS
2018-03-16

Ketvirtadienį rajono savivaldybės mero darbo kabinete vyko Verslo tarybos posėdis. Pagal darbotvarkę jo metu buvo numatyta rinkti naują tarybos pirmininką. Pagal rotaciją šiai kadencijai eilė atėjo žemdirbiams, bet pasitarime dalyvaujant tik vienam iš keturių jų atstovų, rinkimai nukelti kitam kartui. Rajono savivaldybės vadovas su verslininkais diskutavo apie verslo strategijos įžvalgas, verslo liudijimus. Meras  pasiūlė svarstyti galimybę iš verslo fondo dengti vasarą įsidarbinančių moksleivių SODROS įmokas.

SUSITIKO SU PALUOBIŲ BENDRUOMENE
2018-03-15

Ketvirtadienį rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė lankėsi Paluobiuose, kur su bendruomene buvo aptartas mokyklos-daugiafunkcio centro reorganizacijos klausimas. Pasak rajono vadovo, realybė, kai nuo maksimumo, 143 vaikų 2009 metais, jų liko tik 20, diktuoja nepopuliarius, bet būtinus sprendimus. Svarbiausia, kad išlieka darželinukai, biblioteka, ir toliau bus teikiamos kultūros ir neįgaliųjų dienos užimtumo paslaugos.

KELIŲ DIREKCIJOS ATSAKYMAS DĖL KAUNO KELIO REKONSTRUKCIJOS TEIKIA VILČIŲ
2018-03-14

Antradienį rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos gavo atsakymą į jo paties parengtą raštą dėl kelio Kaunas - Zapyškis - Šakiai dalies rekonstrukcijos. Direkcijos atsakymas teikia vilčių – minėtas kelio ruožas 11 eilėje. Dabar, pasak mero, dar reikia pasistengti įrodyti, kad kelias tikrai blogas ir kelia pavojų eismo dalyviams. Pateikiame rašto tekstą:

MERAS BENDRAVO SU KULTŪROS ŽMONĖMIS
2018-03-12

Šakių rajone lankėsi Lietuvos kultūros centrų asociacijos tarybos nariai. Jie susitiko su rajono savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu, kuris anksčiau irgi priklausė asociacijos tarybai. Susitikime, kuriame dayvavo ir savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, daugiausia kalbėta apie kultūrą, problemas, pasidžiaugta renginiais.

RAJONO SAVIVALDYBĖS MERO SVEIKINIMAS KOVO 11-OSIOS PROGA
2018-03-09

SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VYRAI PAGERBĖ KOLEGES KOVO 8-OSIOS PROGA
2018-03-08

Kovo 8-osios proga rajono savivaldybės administracijos vyrai pagerbė koleges, įteikė gėlių. Rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis skyrė moterims gražią dainą, padėkojo už buvimą kartu, darbštumą, rūpestingumą, palinkėjo geros kloties. Rajono savivaldybės moterys nuoširdžiai dėkoja vyrams už parodytą dėmesį.

MERO SVEIKINIMAS KOVO 8-OSIOS PROGA
2018-03-07

Mielosios Moterys,

Tegul Jums šypsosi saulė ir žmonės,

Tegul džiugina gėlės ir dėmesys.

Būkit laimingos ir mylimos!

 

Pagarbiai

Edgaras Pilypaitis, Šakių rajono savivaldybės meras

DAUGIAU GALIMYBIŲ KIEKVIENAM
2018-03-05

Bendradarbiavimas su kolegomis, dalijimasis gerąja patirtimi dažniausiai duoda puikių rezultatų. Taip nutiko ir šįkart. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatorei Dianai Jazukevičienei bendradarbiaujant su Panevėžio švietimo centru, vasario 2 ir 28 dienomis  Šakiuose  buvo organizuoti „Suaugusiųjų neformaliojo švietimo ir tęstinio mokymosi planavimo mokymai savivaldybėse“, kurie numatyti projekte „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias ir pagrindines kompetencijas“.

DIKTANTĄ RAŠĖ GAUSUS BŪRYS ŠAKIŲ KRAŠTO ŽMONIŲ
2018-03-02

Kovo 2 dieną vykusiame Nacionalinio diktanto pirmajame etape aktyviai dalyvavo ir Šakių krašto žmonės. Rajone diktantą rašė apie 200 asmenų, norėjusių išbandyti jėgas, pasitikrinti, ar nepamiršo sudėtingesnių rašybos žodžių, skyrybos atvejų. Šiemet diktorius Marijus Žiedas diktavo Juliaus Sasnausko kūrinį „Vienkartinumas“. Tarp Šakių bibliotekoje diktantą rašiusiųjų buvo ir rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, mero patarėjai Violeta Simonavičienė, Edvinas Albrektas, Šakių trečiojo amžiaus universiteto atstovai, pedagogai, savivaldybės tarnautojai, moksleiviai. Kaip ir ankstesniais metais, ypač aktyvi buvo Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro bendruomenė – čia diktantą rašė 60 žmonių. Kiekvienas dalyvis gavo šeimininkų iniciatyva sukurtą medalį, skirtą Lietuvos šimtmečiui ir Nacionaliniam diktantui. Šakių „Žiburio“ gimnazijoje diktantą rašė 58  moksleiviai, Kriūkuose – 7, Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje – 13 asmenų. Diktantas buvo rašomas ir kitose rajono mokyklose, bendruomenėse. Kitą savaitę „Delfyje“ bei „Nacionalinio diktanto“ svetainėse bus paskelbtas tekstas, bus galima pasitikrinti, kiek rašiusieji padarė klaidų. Geriausiai parašę asmenys organizatorių bus pakviesti į antrą turą, kuris vyks sostinėje. 

RAJONO SAVIVALDYBĖS MERAS – GERIAUSIŲ LIETUVOS MERŲ PENKETUKE
2018-03-01

Pasibaigus merų reitingavimui http://meras.alfa.lt/ aukščiausius teigiamus vertinimus gavusių merų penketukas išsirikiavo taip: pirmasis –  Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis (77,79 proc.), antrasis – Palangos meras Šarūnas Vaitkus (67,12 proc.), trečiasis – Šakių rajono  savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis (63,7 proc.). Penketuką užbaigia Radviliškio meras Antanas Čepanonis (61,37 proc.) ir Šilalės meras Jonas Gudauskas (60,16 proc.). Džiaugiamės mūsų rajono vadovo sėkme.

Archyvas
Aktualijos
SKELBIAMI JAUNIMO PROJEKTŲ FINANSAVIMO KONKURSAI
2018-03-22

Šakių rajono savivaldybė skelbia 2018 metų projektų finansavimo konkursus jaunimo organizacijoms, neformalioms jaunimo grupėms ir organizacijoms, dirbančioms su jaunimu.

Bus finansuojami projektai, skirti jaunimo iniciatyvų skatinimui, mokymų organizavimui, gerosios patirties sklaidai bei Atvirų jaunimo centrų ir erdvių veiklai.

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS NARIŲ GYVENTOJŲ PRIĖMIMO VYRIAUSYBĖS PRIIMAMAJAME 2018 M. BALANDŽIO-BIRŽELIO MĖNESIAIS GRAFIKAS
2018-03-22
NEDEGINKIME SAUSOS ŽOLĖS, SAUGOKIME GAMTĄ
2018-03-21
PARENGTAS ŠAKIŲ ŽYDŲ SENŲJŲ KAPINIŲ (UNIKALUS KODAS NEKILNOJAMŲ VERTYBIŲ REGISTRE 38025) INDIVIDUALUS APSAUGOS REGLAMENTAS
2018-03-21
LAIKINAI SUTRIKS TELEFONO RYŠYS
2018-03-21

Informuojame, kad kovo 21 d. (trečiadienį) nuo 13 val. vyks telefonų perjungimo iš analoginės į skaitmeninę technologiją darbai, tad nebus ryšio galimybės iš išorės (miesto). Vidiniai numeriai turėtų veikti ir perjungiant telefono ryšį. 

SKELBIMAS APIE PARENGTĄ ŽEMĖS PAĖMIMO VISUOMENĖS POREIKIAMS PROJEKTĄ
2018-03-20

Informuojame, kad yra parengtas ir teikiamas viešinimui žemės paėmimo visuomenės poreikiams (Kęstučio g., Šakių m. ir Striūpų km., Šakių sen., Šakių raj. sav., keliams tiesti bei jiems eksploatuoti skirtiems inžineriniams statiniams įrengti) Šakių rajone projektas.

MARGUČIŲ MARGINTOJŲ ŠVENTĖ
2018-03-19
ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ SKELBIA KONKURSĄ GRIŠKABŪDŽIO KULTŪROS CENTRO DIREKTORIAUS PAREIGOMS UŽIMTI
2018-03-19
RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIO, VYKSIANČIO 2018 M. KOVO 23 D. 10.00 VAL., DARBOTVARKĖ
2018-03-18

Komitetų posėdžių darbo laikas:

Kovo 20 d. (antradienį)  10.00 val. Ūkio ir verslo komitetas;

Kovo 20 d. (antradienį) 14.00 val. Švietimo, sveikatos, kultūros ir socialinių reikalų komiteto posėdis;

Kovo 21 d. (trečiadienį) 14.00 val. Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdis.

ŠVĘSIME TARPTAUTINĘ TEATRO DIENĄ
2018-03-17
MUGĖ „ŽEMEI BUNDANT“
2018-03-17

KVIEČIAME Į ATVIRĄ FORUMĄ
2018-03-17

Forumas bus gyvai transliuojamas per bibliotekos feisbuko profilį.

LEKĖČIUOSE – INKILŲ KALIMO ŠVENTĖ „ČIR VIR VIR – PAVASARIS“
2018-03-16
PAJAMŲ DEKLARAVIMAS ŠIEMET–BE DIDESNIŲ STAIGMENŲ GYVENTOJAMS
2018-03-15

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad 1,3 mln. Lietuvos gyventojų paruoštos visiškai užpildytos deklaracijos, kurias belieka tik pateikti. 89 tūkst.  Marijampolės apskrities gyventojų Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) jau suformuotos preliminariosios gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos.

REKOMENDACIJOS „KAIP ELGTIS ANT LEDO“
2018-03-15

Kovo pradžioje atšilus orams, pradėjo tirpti ledas ant upių, ežerų ir kitų vandens telkinių. Šios savaitės pabaigoje ir kitos savaitės pradžioje prognozuojami vėsūs orai, naktį vietomis gali atšalti iki 9 – 13 laipsnių šalčio, dieną gali būti 2 – 4 laipsniai šalčio, todėl ant vandens telkinių vėl pradės formuotis ledas. Būkime atsargūs, perspėkime asmenis, kurie eis ant ledo, apie gresiantį pavojų. Atsitikus nelaimei, skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112. Rekomendacijos „Kaip elgtis ant ledo“:

Archyvas
Renginiai
Margučių margintojų šventė
2018-03-22 11:00
Renginio vieta:  Zanavykų muziejuje
Sūduvos krašto atrankinė tautodailės darbų paroda, skirta Lietuvos šimtmečio Dainų šventei ,,Vardan tos...‘‘
2018-03-22 14:00
Renginio vieta:  Zyplių dvaras
Kino vakaras. Filmas „Poilsiautojai“
2018-03-22 18:00
Renginio vieta:   Gelgaudiškio KC
Paskaita „Patyčios ir atsakomybė“ (Savaitės be patyčių baigiamasis renginys, susitikimas su teisėja L. Antanaitiene)
2018-03-23 11:00
Renginio vieta:  Plokščių mokykla- daugiafunkcis centras
Koncertas „Pavasario žiedas“
2018-03-23 18:00
Renginio vieta:  Panovių LS
Tradicinė inkilų kalimo šventė “Čir vir vir - pavasaris!“
2018-03-24 11:00
Renginio vieta:  Lekėčių skverelis prie vaikų dienos centro
Teatrų šventė „Zanavykai visa kartu“, skirta Tarptautinei teatro dienai paminėti
2018-03-25 14:00
Renginio vieta:  Šakių KC
G. Karaliūnaitės koncertas
2018-03-25 14:00
Renginio vieta:   Kudirkos Naumiesčio KC
Gyvas ,,Auksinio proto‘‘ žaidimas
2018-03-27 19:00
Renginio vieta:  Zyplių dvaras
Margučių marginimas vašku. Edukacija ,,Pavasaris margučių raštuose‘‘
2018-03-28 16:00
Renginio vieta:  Zyplių dvaras
Kūrybinių darbų paroda „Mano antras gyvenimas“ (Nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ I etapo baigiamasis renginys)
2018-03-29 08:50
Renginio vieta:  Plokščių mokykla- daugiafunkcis centras
Ruošiamės Velykoms-edukacinė programa ,,Tai gražumas to margučio‘‘
2018-03-29 14:00
Renginio vieta:   Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras
Margučių marginimo edukacija
2018-03-29 16:00
Renginio vieta:   Sintautų KC
V.Katunskytės ir A.Maniko koncertas
2018-03-30 18:00
Renginio vieta:  Šakių KC

             
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: savivaldybe@sakiai.lt Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.