ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,Faksas 8 (345) 60 200
El. p. savivaldybe@sakiai.lt
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 14465474
Šiandien apsilankė: 8051
Dabar naršo: 258

 

Naujienų prenumerata

Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas  
Planavimo dokumentai
Posėdžių transliacija  

Žiūrėti video transliaciją


Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARIUOMENĖ

 


„Marijampolės regiono integruota

teritorijų vystymo programa 2014-2020 m.“


 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

Naujienos
JAUNIMO POLITIKOS PRIORITETAI 2017 METAMS

 Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje kovo 7 d. susirinkusiems savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriams, kuriame dalyvavo ir Šakių rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė, buvo pristatytos jaunimo politikos savivaldybėse plėtros kryptys ir siektini rezultatai, dalinamasi gerosiomis praktikomis.

 

      Sveikindamas renginio dalyvius  Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis pabrėžė, kad jaunimo reikalų koordinatoriai – svarbūs partneriai, įgyvendinant jaunimo politiką regionuose.

„Jūs esate svarbiausia jungiamoji grandis tarp savivaldos, vietos jaunimo organizacijų ir paties jaunimo. Jūsų rankose yra didžiulis potencialas tinkamai įgalinti jaunimą, įtraukti jį į sprendimų priėmimą, įgarsinti jaunų žmonių balsą. Tai yra mūsų bendri tikslai, todėl būtina susitelkti ir dirbti kartu“, - sakė viceministras, kartu akcentuodamas pačių koordinatorių tarpusavio partnerystę, patirties dalinimosi tarpusavyje svarbą.

  2017-ais metais savivaldybėms įgyvendinant jaunimo politiką siūloma prioritetą skirti gatvės ir mobilaus darbo su jaunimu formų vystymui, jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimui bei savanoriškos veiklos skatinimui. Taip pat didelis dėmesys turėtų būti skiriamas savivaldybių jaunimo reikalų tarybų veiklos plėtojimui. Anot E. Bingelio, vystant jaunimo politiką pastarąja kryptimi ypač svarbu, kad kiek įmanoma labiau būtų atspindėtas jaunimo balsas.

  Pasak jaunimo politikos aktualijas koordinatoriams pristačiusios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Jaunimo skyriaus vedėjos Jolantos Sakalauskienės, šiuo metu rengiamomis Jaunimo politikos pagrindų įstatymo pataisomis siekiama, kad jame aiškiai atsispindėtų jaunimo politikos formavimo ir įgyvendinimo mechanizmas. Norima, kad pagaliau būtų įteisintas darbas su jaunimu, jo formos, tinkamas dėmesys būtų skirtas jaunimo organizacijoms, aiškiai įvardintos jų veiklos sritys ir funkcijos. Jame  turi atsispindėti jaunimo neformalusis ugdymas, atvirieji jaunimo centrai ir jų sukuriama vertė.

Taip pat rengiamas Nacionalinės jaunimo politikos 2017-2019 metų priemonių planas, kurį patvirtinus jaunimo reikalų koordinatoriai paprašyti būti aktyviais informacijos skleidėjais, kad kuo daugiau jaunimo pasinaudotų priemonių galimybėmis.

Susitikimo dalyviams buvo pristatyta gatvės darbo su jaunimu Vilniaus miesto savivaldybėje patirtis, gatvės darbo su jaunimu programa „Sofkė“, Telšių rajono savivaldybės atstovai pasidalino mobilaus darbo su jaunimu gerosiomis praktikomis.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

             
   
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, faksas 8 (345) 60200, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: savivaldybe@sakiai.lt Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.