ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,
El. p. savivaldybe@sakiai.lt
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 21940518
Šiandien apsilankė: 61442
Dabar naršo: 1314

 

Naujienų prenumerata

Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas  
Planavimo dokumentai

Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARIUOMENĖ

 


„Marijampolės regiono integruota

teritorijų vystymo programa 2014-2020 m.“


 
 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

Naujienos
MUZIKUOJANČIŲ ŠEIMŲ FESTIVALYJE PUIKIAI PASIRODĖ ZANAVYKAI
2017-09-25

Sekmadienį Vilniuje, Balio Dvariono dešimtmetės mokyklos salėje, vyko baigiamasis muzikuojančių šeimų  festivalis „Gaidų pynė“, kuriame pasirodė daugiau kaip 30 šeimyninių ansamblių iš visos Lietuvos. Festivalyje dalyvavo ir puikiai pasirodė ir mūsų rajono atstovai -Mamų ir dukrų kvartetas bei Adomaičių šeimyna. Kvartetas pelnė antrą vietą. Muzikuojančias šeimynas pasveikino ir rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. 

DERLIAUS ŠVENTĖ „RUDENS JUOSTA“
2017-09-25

VYKSTA RAJONO SENIŪNIJŲ SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS
2017-09-24

Rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, mero patarėja Violeta Simonavičienė, mero pavaduotojas Bernardinas Petras Vainius, administracijos direktorius Dainius Grincevičius, administracijos direktoriaus pavaduotoja Ilona Šeflerienė dalyvauja rajono seniūnijų seniūnaičių sueigose.

Sueigų grafikas:

Rugsėjo 26 d. 16 val. vyks Barzdų seniūnijos seniūnaičių sueiga, rugsėjo 27 d. 16 val. - Kudirkos Naumiesčio seniūnijos seniūnaičių sueiga.

KELIŲ DIREKCIJA PATEIKĖ ATSAKYMĄ Į RAJONO MERO PAKLAUSIMĄ
2017-09-22

Rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis rugpjūčio pabaigoje kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministeriją dėl informacijos apie du kelius: asfaltuojamą kelio Nr.3821 nuo Liepalotų iki Kriūkų atkarpą ir apie kelią Nr. 3806 Šakiai- Slavikai. Pasak rajono vadovo, asfaltuojama kelio atkarpa nuo Liepalotų iki Kriūkų veda per Adomiškių kaimą. Iki gyvenvietės asfaltas jau paklotas, tačiau per gyvenvietę numatoma kloti ne asfaltą, o du dervuotos skaldos sluoksnius. Kita problema – labai blogas, pavojingos būklės kelias Šakiai-Slavikai. Siaura ir labai sena asfalto danga, aptrupėję kelio pakraščiai kelia rimtas eismo saugumo problemas.  

AUTOMOBILIUOSE SUMONTUOTA STEBĖJIMO IR KONTROLĖS SISTEMA
2017-09-22

Rajono savivaldybės administracija sudarė sutartį su uždarąja akcine bendrove

„Baltic Car Equipment“ dėl  tarnybinių transporto priemonių stebėjimo ir kontrolės sistemos įrangos, montavimo darbų ir priežiūros paslaugų teikimo. Bendrovės specialistai 40-tyje tarnybinių automobilių sumontuos  stebėjimo ir kontrolės sistemos įrangą.

BALTRUŠIUOSE PAGERBTOS GENOCIDO AUKOS
2017-09-19

Rugsėjo 14 d. Baltrušiuose pagerbtos genocido aukos. Renginio programa ir akimirkos:

RAJONAS RUOŠIASI DERLIAUS ŠVENTEI
2017-09-19

Rugsėjo 30 d. rajone ketinama organizuoti rajoninę Derliaus šventę, turinčią savo ilgametę tradiciją ir kuri vyksta visoms seniūnijoms, bendruomenėms, mokykloms  sutelktai ir išradingai darbuojantis, dalijantis idėjomis. Tad ir šį kartą maloniai kviečiame visas seniūnijas, bendruomenes, mokyklas organizacijas ir įstaigas dalyvauti šventėje ir prisidėti prie jos surengimo. Informacija:

Žemės ūkio skyrius, Irena Žemaitienė ( kiemeliai) - 60771; Kultūros ir turizmo skyrius, Asta Kėvelaitytė (juostos) - 60758;

Šakių kultūros centras, Laura Saunorienė (madų šou) – 51058; Norinčius prekiauti šventėje prašome iki rugsėjo 22 dienos kreiptis į Žemės ūkio skyriaus specialistą Arvydą Babušį, tel. (8 345) 60225.

GERVIŲ PALYDĖTUVĖS NOVARAISTYJE
2017-09-18

 

RAJONE LANKĖSI ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS KANCLERIS
2017-09-15

Penktadienį rajono savivaldybėje lankėsi Švietimo ir moklso ministerijos kancleris Tomas Daukantas ir Seimo narys Kęstutis Smirnovas. Svečiai susitiko su rajono savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu, mero pavaduotoju Bernardinu Petru Vainiumi, Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Elvydu Pauliukėnu bei Ūkio ir Regioninės plėtros skyrių vedėjais Kęstučiu Kuncaičiu ir Vitu Girdausku. Pasitarimo metu aptartas Šakių „Žiburio“ gimnazijos stadiono renovacijos klausimas bei kiti švietimo srityje įgyvendinami projektai. Kancleris ir Seimo narys apsilankė Šakių miesto švietimo įstaigose bei Jaunimo kūrybos ir sporto centre.

AKCIJA „ŽINGSNIUOK DAUGIAU“
2017-09-15

Grupė rajono savivaldybės administracijos darbuotojų dalyvaus savaitę truksiančioje akcijoje „Žingsniuok daugiau“, kurią surengė Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Biuro direktorius Viktoras Lebedžinskas išdalino akcijos dalyviams žingsniamačius ir palinkėjo kuo daugiau nužingsniuoti. Žingsniamatis įteiktas  ir rajono savivaldybės merui Edgarui Pilypaičiui.

ĮVYKO MARIJAMPOLĖS REGIONO PLĖTROS TARYBOS POSĖDIS
2017-09-14

Rugsėjo 13 d. Šakių rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdis. Renginyje dalyvavo Aplinkos, Krašto apsaugos, Sveikatos apsaugos, Užsienio, Ūkio, Vidaus reikalų ministerijų, Statybos ir teritorijų planavimo departamento atstovai, kaimyninių savivaldybių merai, jų pavaduotojai, rajono savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir specialistai.

SUSITIKO SU SEIMO NARĖMIS
2017-09-11

Penktadieniį Gelgaudiškyje vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių respublikinis valdybos posėdis. Jame dalyvavo Seimo narės Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Monika Navickienė. Politikės taip pat susitiko su rajono savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu, administracijos direktoriumi Dainiumi Grincevičiumi, Socialinės paramos skyriiaus vedėja Leonora Pocevičiūte  bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Elvydu Paulikiėnu. Seimo narės ir savivaldybės atstovai kalbėjosi apie paramą socialiaii remtiniems asmenims, aptarė globos problemas, diskutavo aktualiais švietimo klausimais.

MERAS DALYVAVO KAZLŲ RŪDOS MIESTO ŠVENTĖJE „RUGSĖJO FIESTA“
2017-09-11

Savaitgalį vykusioje kaimyninės Kazlų Rūdos savivaldybės Kazlų Rūdos miesto šventėje „Rugsėjo fiesta“ dalyvavo ir Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. Rajono vadovas padėkojo Kazlų Rūdos merui Vytautui Kanevičiui už kvietimą dalyvauti šventėje, pasveikino šios savivaldybės bendruomenę, susirinkusią į miesto šventę. Pasak mero E. Pilypaičio, tikimės, kad užsimezgę kaimyniniai ryšiai ir toliau plėtosis, o kultūrinio bendradarbiavimo vaisiai duos rezultatų ir kitose veiklos srityse.

MERAI APTARĖ BENDRADARBIAVIMO GALIMYBĘ
2017-09-08

Rajono savivaldybėje lankėsi Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Svečias buvo kviestas dalyvauti forume „Investuok Šakiuose“, tad atvyko anksčiau, kad iki forumo dar galėtų susitikti su Šakių rajono meru Edgaru Pilypaičiu, aptarti rūpimus klausimus. Rajono vadovas kolegai merui pasakojo, kokie projektai įgyvendinami Šakių krašte, su kokiomis problemomis susiduriama, kuo galime pasidžiaugti ir kt. Merai pasikeitė atminimo dovanėlėmis.

FORUMAS „INVESTUOK ŠAKIUOSE“
2017-09-07

Ketvirtadienį rajono savivaldybėje vyko forumas „Investuok Šakiuose“, kurį organizavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Šakių rajono savivaldybė.

Archyvas
Aktualijos
KONTROLĖS KOMITETO POSĖDŽIO, VYKSIANČIO 2017 M. RUGSĖJO 26 D. 13.00 VAL., DARBOTVARKĖ
2017-09-25

1. Dėl Audito išvadų tvirtinimo.

2. Dėl 2018 m. Kontrolės ir audito tarnybos plano sudarymo.

3. Dėl komiteto veiklos plano tvirtinimo.

4. Dėl Šakių socialinių paslaugų centro direktorei nustatyto pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento.

5. Kiti klausimai.

                                                                

RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIO, VYKSIANČIO 2017 M. RUGSĖJO 29 D. 10.00 VAL., DARBOTVARKĖ
2017-09-21

Rugsėjo 25 d. (pirmadienį) 13.00 val. Švietimo, sveikatos, kultūros ir socialinių reikalų komiteto posėdis;

Rugsėjo 26 d. (antradienį) 10.00 val. Ūkio ir verslo komiteto posėdis;

Rugsėjo 26 d. (antradienį) 13.00 val. Kontrolės komiteto posėdis;

Rugsėjo 27 d. (trečiadienį) 13.00 val. Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdis.

DIDĖS SOCIALINĖ PARAMA
2017-09-21

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui nuo kitų metų didinti valstybės remiamas pajamas iki 122 eurų. Dėl to padaugės socialinę paramą gaunančių žmonių, augs kai kurios išmokos. 

VANDENYJE RASTA ŽARNINIŲ ENTEROKOKŲ
2017-09-20

Informuojame, kad Nacionalinė visuomenės sveikatos laboratorija atliko Šakių miesto ežero ir Valiulių ežero maudyklų vandens kokybės tyrimus. Rugsėjo 13-osios maudyklų stebėsenos tyrimo  duomenims (gautais šiandien iš laboratorijos), žarninių enterokokų  norma stipriai viršija leistiną normą. Žarninių enterokokų leistina norma - 100 (ksv/100 ml), o minėtuose vandens telkiniuose rasta 1,1x102 (ksv/100 ml), bei 1,5x102 (ksv/100 ml). Artimiausiu metu bus atliekami pakartotiniai tyrimai, kurių duomenis paskelbsime atskiru pranešimu.

Oficialus maudymosi sezonas yra gegužės-rugsėjo mėnesiais, tad norime įspėt žmones, kad šiuo metu Šakių ežere ir Valiulių tvenkinyje maudytis pavojinga.

ZANAVYKŲ MUZIEJUJE - EDUKACINĖ PAMOKA IR PARODA
2017-09-19

ORGANIZUOJAMI SVEIKATINIMO UŽSIĖMIMAI
2017-09-18

 

Šakių rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama tarptautinį projektą „Draugystės parkai 2“, organizuoja sveikatinimo užsiėmimus. Sekite informaciją Savivaldybės tinklalapyje, nes užsiėmimų grafikas bus atnaujinamas.

KONSTITUCIJOS EGZAMINAS 2017
2017-09-18

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau vienuoliktąjį kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Šiemet Lietuvos Respublikos Konstitucijai – 25! Egzaminą organizuojanti LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir informaciniais partneriais DELFI bei LRT visus šalies piliečius ir gyventojus akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias. Pirmasisi egzamino etapas vyks spalio 3 d. 12 val. rajono savivaldybės konferencijų salėje. 

RAJONO SAVIVALDYBĖS VERSLO APLINKOS VERTINIMO APKLAUSOS ANKETA
2017-09-18

Šakių rajono savivaldybės verslo aplinkos vertinimo apklausos anketos nuoroda:

http://manoapklausa.lt/apklausa/928222241/

APGYVENDINIMO PASLAUGOS TURI BŪTI SAUGIOS
2017-09-18

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamento (toliau – Marijampolės departamentas) specialistai informuoja, kad nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo Lietuvos higienos normos pakeitimai, reglamentuojantys apgyvendinimo paslaugų teikimą. Teikiame pagrindines pakeitimų nuostatas, į ką turėtų atkreipti apgyvendinimo paslaugas teikiantys subjektai, kad teikiamos vartotojams paslaugos būtų saugios.

SKELBIAMAS ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS 2018-2024 METŲ PLĖTROS STRATEGINIO PLANO RENGIMO GRAFIKAS
2017-09-16

Rengiant Šakių rajono savivaldybės 2018-2024 metų plėtros strateginį planą organizuojami atskirų sričių pristatymai, forumai, apvaliojo stalo diskusijos, situacijos analizės ir strateginio plano darbo grupių posėdžiai.

Pateikiamas Šakių rajono savivaldybės 2018-2024 metų plėtros strateginio plano rengimo grafikas organizuojamiems renginiams. Grafikas esant būtinybei gali būti koreguojamas.

Kviečiame aktyviai dalyvauti rengiant rajono savivaldybės 2018-2024 metų plėtros strateginį planą.

PRASIDĖJO KARINĖS PRATYBOS „ZAPAD 2017“
2017-09-15

Rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje aptartas klausimas dėl pratybų „Zapad 2017“, kurios vyks rugsėjo 14 – 20 dienomis Rusijoje, Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje. Tai trečiosios bendros karinės pratybos, kuriose dalyvauja Rusijos ir Baltarusijos ginkluotosios pajėgos. Posėdyje dalyvavęs Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės štabo viršininkas, mjr. Marius Petraitis paaiškino, kokios gali būti šių pratybų grėsmės.

ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA SKELBIA KOMPLEKSINIŲ PASLAUGŲ ŠEIMAI TEIKIMO PARTNERIŲ PAIEŠKĄ ŠAKIŲ RAJONE
2017-09-15
EUROPOS PAVELDO DIENOS ŠAKIŲ RAJONE
2017-09-14

 

Rugsėjo 16 d. kviečiame į Kidulius, kur bus minima Europos paveldo diena. Pasiklausykime medžių kalbos Kidulių dvaro parke. Programa:

11 val. Kidulių parko sumedėję augalai: istorija ir dabartis.

Lektorė dr. Asta Malakauskienė. VDU Kauno botanikos Dendrologijos kolekcijų sektoriaus  jaunesnioji mokslo darbuotoja.

12 val. Praktiniai užsiėmimai parke: „Medžių pažintuvės“. 

13 val. Kidulių dvaro kūrybinėse keramikos dirbtuvėse gaminsime augalų atspaudus.  „Herbarium vivum plantarum sponte in Kiduliai“ 2017 m.

 Rugsėjo 16-17 dienomis Kidulių dvare vyks vaikų ir jaunimo tapymo užsiėmimai.

ŠAKIUOSE - GERIAUSIAS METŲ FILMAS
2017-09-12

                              

Geriausias metų filmas  „Šventasis“ Šakiuose bus rodomas rugsėjo 22 d. Filmas birželį vykusiuose „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose laimėjo šiose kategorijose: Metų geriausias pilnametražis vaidybinis kino filmas („Šventasis“), Metų geriausias režisieriaus darbas (Andrius Blaževičius), Metų geriausias scenarijus (Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė ir Teklė Kavtaradzė), Metų geriausias aktoriaus vaidmuo (Marius Repšys), Metų geriausias antraplanio aktoriaus, -ės vaidmuo (Valentinas Krulikovskis ir Gelminė Glemžaitė).

PO VASAROS DURIS VĖL ATVĖRĖ BASEINAS
2017-09-09

Pasibaigus vasarai, duris vėl atvėrė Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro baseinas. Kviečiame šakiečius, rajono gyventojus ir svečius užsukti į Jaunimo kūrybos ir sporto centrą. Čia Jūsų laukia įvairios pramogos.

Archyvas
Renginiai
Gyvas ,,Auksinio proto‘‘ žaidimas
2017-09-26 19:00
Renginio vieta:  Zyplių dvaras
Spektaklis ,,Pašėlusių moterų išpažintis”
2017-09-28 18:00
Renginio vieta:  Šakių KC
Fotografo, kraštotyrininko, rašytojo Vinco Kriščiūno fotografijų parodos atidarymas „Tiltai jungia“. Pristatomos Jurbarko tilto statybos per Nemuną fotografijos iš asmeninio autoriaus fondo.
2017-09-29 18:30
Renginio vieta:   Kidulių dvare
Muzikinio fontano vakaras
2017-09-30 21:00
Renginio vieta:  Sintautų KC aikštėje
Grupės "Nemuno krantai" koncertas
2017-10-06 18:00
Renginio vieta:   Kudirkos Naumiesčio KC
Paskaita „Aromaterapijos įtaka žmogaus gyvenimui“ (Lektorė Rūta Stirbienė)
2017-10-06 18:00
Renginio vieta:   Lekėčių LC
Tradicinė Bulvės šventė
2017-10-07 14:00
Renginio vieta:  Veršių mokyklos sporto salėje
Muzikinio fontano vakaras
2017-10-07 21:00
Renginio vieta:  Sintautų KC aikštėje
Edukacinė karpinių programa ,,Esu dailiai išmokyta”
2017-10-13 16:00
Renginio vieta:  Kriūkų seniūnijoje
Vakaronė
2017-10-13 18:00
Renginio vieta:  Sudargo BC
Romansų vakaras
2017-10-13 18:00
Renginio vieta:  Paliekio dvare
Konkursas ,,Tautinio kostiumo klasika ir jo interpretacijos šiuolaikinėje madoje“
2017-10-14 14:00
Renginio vieta:   Sintautų KC
Muzikinio fontano vakaras
2017-10-14 21:00
Renginio vieta:  Sintautų KC aikštėje
Edukacinė programa „Atradimai nardant floristikos jūroje“
2017-10-19 13:30
Renginio vieta:   Lekėčių LC
Kudirkos Naumiesčio kultūros centro, satyros teatras „KANAPA“
2017-10-20 19:00
Renginio vieta:   Sudargo BC

             
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: savivaldybe@sakiai.lt Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.