ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,
El. p. savivaldybe@sakiai.lt
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 16306403
Šiandien apsilankė: 6677
Dabar naršo: 26

 

Naujienų prenumerata

Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas  
Planavimo dokumentai

Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARIUOMENĖ

 


„Marijampolės regiono integruota

teritorijų vystymo programa 2014-2020 m.“


 
 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

Naujienos
VISUOTINE TYLOS MINUTE PAGERBKIME TREMTIES AUKAS

Tam, kad birželio 14-ąją visa Lietuva susivienytų vardan likimų bei istorijų išsaugojimo, lygiai 11 val. 59 min. skelbiama Visuotinė tylos minutė. Tai laikas, kuomet visi raginami minutei stabtelėti ir prisiminti ištremtų bei kalintų žmonių likimus. Kartu tai ir proga didžiuotis tuo, kad šiandien gyvename laisvoje šalyje.Visuotinės tylos minutės metu visi kviečiami trumpam išjungti muziką, nustoti naršyti internete, atsiplėšti nuo darbų ir kartu su savo šeima, draugais, kolegomis pagerbti tremtinių atminimą.

#IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK

Istoriją ir likimus išsaugoti pavyks tik ištarus buvusių tremtinių vardus ir pavardes garsiai. Todėl net tris Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną ir Klaipėdą, šiemet sujungs antrus metus organizuojama atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK. Šiemet akcijos organizatorių tikslas yra perskaityti 60 000 vardų ir likimų, todėl skaitymai vyks per naktį, o skaitymuose kviečiami dalyvauti visi norintys – valstybinių institucijų, įmonių, bendruomenių nariai. Pernai atminties akcijoje buvo perskaityta 22 000 vardų ir likimų, tad šiemet tikimasi pasiekti 82 000 išsaugotų likimų skaičių. Norint Lietuvą suvienyti dar labiau skaitymai visuose miestuose prasidės lygiai 13 val. Registruotis skaityti organizatoriai kviečia adresu www.misijasibiras.lt.Skaitymai vyks:Vilniuje, Aukų gatvės skersgatvyje šalia Genocido aukų muziejaus (Aukų g. 2A, Vilnius)Kaune, Vytauto didžiojo karo muziejaus kiemelyje prie Amžinosios ugnies (K. Donelaičio g. 64, Kaunas)Klaipėdoje, prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ (Tiltų g. 2, Klaipėda).

„Misija Sibiras‘17“ paramos koncertas.

„Misija Sibiras“ gyvosios istorijos išsaugojimu rūpinasi ištisus metus, vykdami į ekspedicijas, kurių metu tvarkomos lietuvių kapinės bei susitinkama su Sibire tebegyvenančiais lietuviais. Po ekspedicijų komandos dalyvių emocijos ir istorijos keliauja po Lietuvos ir pasaulio bendruomenes pristatymų metu, todėl visuomenės parama projektui yra didžiulis palaikymas.Paramą išreikšti visi kviečiami „Misija Sibiras‘17“ paramos koncerte, kuris 21 val. 30 min. bus transliuojamas per LRT televiziją. Koncertu metu projektui talkins Lietuvos dainininkai ir muzikantai tam, kad šiųmetė ekspedicija galėtų išvykti į Irkutsko sritį, kur bus tvarkoma daugiau nei 10 skirtingų lietuvių kapinių bei susitinkama su lietuviais Nižneudinsko ir Tulūno rajonuose.„Mes tikimės, kad birželio 14-oji taps diena, kai visi susivienijame gyvosios istorijos išsaugojimui. Vadovėlyje matydami sunkiai suvokiamus skaičius, susijusius su tremtimi ar kalinimais, retai kada susimąstome, ką tie skaičiai reiškia iš tikrųjų. Pavyzdžiui, 20 000 vardų, kuriuos planuojame perskaityti Vilniuje, yra kone pusė Antakalnio rajono gyventojų. Būtent todėl šią dieną mes norime skirti laiko pagalvojimui, ką kiekvienas vadovėlinis skaičius reiškia iš tikrųjų. Mes norime, kad žmonės imtų galvoti ne skaičiais, o likimais ir istorijomis“, – apie birželio 14-ąją kalbėjo projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas.Organizatoriai tiki, kad birželio 14-ąją kiekvienas atras būdą, kaip išsaugoti istoriją, nes ji yra gyva kiekvienoje širdyje kiekvieną dieną! 

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/education/3-budai-birzelio-14-aja-issaugoti-musu-istorija-gyva.d?id=74920332

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

             
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: savivaldybe@sakiai.lt Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.