Lietuvių kalba English
Dažniausiai užduodami klausimai Svetainės struktūra Telefonų numeriai
SUTVARKYTOS BEŠEIMININKĖS PADANGOS ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE PASINAUDOJUS GAUTA DOTACIJA
2023-01-16

 

2021 metų pabaigoje Šakių rajono savivaldybės administracija pateikė paraišką Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) dėl dotacijos, skirtos naudotoms padangoms, kurių turėtojo nustatyti neįmanoma arba kuris neegzistuoja, tvarkyti. Šakių rajono savivaldybėje buvo numatyta surinkti ir saugiai pašalinti 20 tonų bešeimininkių padangų, kurios išmetamos tam neleistinose viešose vietose.

Finansavimas pagal priemonę Dotacijos naudotų padangų, kurių turėtojo nustatyti neįmanoma arba kuris neegzistuoja, tvarkymui“ buvo teikiamas bešeimininkių padangų atliekoms surinkti, vežti ir naudoti arba eksportui į kitas Europos Sąjungos šalis. Finansuota 100 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, tačiau ne daugiau nei 110 Eur už toną. APVA projekto įgyvendinimui skyrė 2 200 Eur. Bešeimininkes padangas surinkti ir tvarkyti galėjo tik šiai veiklai leidimą turintys atliekų tvarkytojai.

2022 metais, įgyvendinus projektą, iš Šakių rajono savivaldybės seniūnijų buvo surinkta ir saugiai perdirbta 19,2 t bešeimininkių padangų. APVA finansuota suma – 2112 Eur.