Lietuvių kalba English
Telefonų numeriai
KVIEČIAME SUSIPAŽINTI SU SINTETINE BIOLIOGIJA ŠAKIŲ RAJONO SENIŪNIJOSE
2021-10-11

Šakių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba kartu su Vilniaus universiteto Lithuania iGEM 2021 komanda įgyvendino projektą  „6 - asis SinBio pojūtis”.  

Šio projekto tikslas - įkurti interaktyvų muziejų po atviru dangumi pavadinimu „6 - asis SinBio pojūtis” lankomiausiose rajono erdvėse. Muziejaus „eksponatai / stotelės" - tai papildytos realybės (angl. Augmented Reality) modeliai, kurie pasirodo mobiliojo telefono ekrane nuskaičius QR kodą ir AR žymeklį. Išmaniojo telefono  ekrane, nuskaičius šiuos kodus, asmuo galės perskaityti arba išklausyti trumpą informaciją apie nagrinėjamą objektą. Visi eksponatai yra susiję su gyvybės mokslais ir šios srities inovacijomis (pvz.: ekrane pasirodanti DNR struktūra, informacija apie baltymus, GMO, sintetinę biologiją).

Projekto tikslas ne vien laboratorijoje sukurti įrankius, padėsiančius išspręsti įvairias globalias problemas, bet taip pat ir edukuoti visuomenę gyvybės mokslų ir sintetinės biologijos tematika. Dėl šios priežasties norime skatinti kuo didesnės ir įvairesnės žmonių auditorijos susidomėjimą ir įsitraukimą į gyvybės mokslų sritį bei sukurti tarpusavio mokymosi terpę tarp visuomenės ir mokslo. Šiuo projektu  tikimės parodyti jaunimui, kartu ir vyresniems žmonėms, perspektyvas ir naujoves, kuo gyvena Lietuva ir visas pasaulis, paskatinti jaunus žmones rinktis gyvybės mokslų sritį ir įbristi į gilius bet kartu vis dar menkai pažįstamus gyvybės mokslų vandenis.


Kviečiame išbandyti šiose vietose:

SENIŪNIJOS PAVADINIMAS

 Teritorijos, kuriose pritvirtintos  lentelės

Plokščiai

Panemunės poilsio ir pramogų zonoje

Lukšiai

Zyplių dvaro parke ir prie Zanavykų muziejaus

Gelgaudiškis

Gelgaudiškio dvaro parke ir Gelgaudiškio miestelio centre

Šakiai

Pasiesartyje, Šakių skvere ir Juozo Lingio parke

Griškabūdis

Griškabūdžio miestelio centre

Sudargas

Sudargo piliakalnių Burgaičių ir Grinaičių teritorijose ir rekreacinėje Grinaičių zonoje

Kudirkos Naumiestis

Kudirkos Naumiestyje prie vaikų žaidimų aikštelės ir miesto parke

Lekėčiai

Lekėčių miestelio centre  ir prie vaikų žaidimų aikštelės